Kupno samochodu w firmie

Kupno samochodu w firmie

Wiele osób zastanawia się w jakiej formie najlepiej finansować zakup samochodu w firmie. Możliwości są w tym zakresie różne i faktycznie można szukać takich opcji, które dla danej firmy będą się najlepiej sprawdzać. Wielu przedsiębiorców stara się wykorzystywać między innymi leasing samochodowy. Tego typu forma finansowania już od wielu lat przy zakupie auta cieszy się spora popularnością. Przedsiębiorcy w taki sposób dbają o sprawne racjonalizowanie podatkowe swojej działalności. Decydując się na leasing na samochód będzie można mieć do własnej dyspozycji nowe samochody przy ograniczonym albo zerowym wkładzie własnym. Dla wielu firm okazuje się to bardzo korzystne i pozwala faktycznie zadbać o to, by mieć dobrą flotę a jednocześnie zracjonalizować w firmie wydatki.

Dobre propozycje leasingu

Szukając dla siebie ofert leasingu przedsiębiorca powinien zwrócić uwagę na różne propozycje jakie są na rynku dostępne. W ten sposób będzie można wybierać taką opcję, która faktycznie dla danej firmy będzie najlepsza a warunki leasingu atrakcyjne. Z roku na rok na tym polu sporo się dzieje i firmy oferujące leasing starają się mocno swoją ofertę rozwijać. Kiedyś w głównej mierze leasing na samochód wiązał się z zakupem w salonie. Obecnie ta sytuacja nieco się zmieniła i wiele firm daje również możliwość leasingowania samochodu z rynku wtórnego. Tym samym faktycznie te możliwości jeśli wybór auta w leasing są ogromne i każdy ma okazję szukać dla siebie dobrej oferty.

Również pożyczki leasingowe

To co może nieco zaskakiwać na rynku finansowym to pojawienie się takiej propozycji jak pożyczka leasingowa. Od jakiegoś czasu to atrakcyjna oferta kierowana do tych wszystkich osób, które chcą zainwestować w nowy samochód w firmie, ale nie chcą decydować się na klasyczny leasing, ponieważ chcą sprawnie rozliczyć  dofinansowanie z UE jakie będzie firma wykorzystywała. Jeśli wybierze się zwykły leasing to takie jednorazowe rozliczenie nie będzie możliwe i tym samym dla firmy prowadzenie działań będzie utrudnione.

Share