Jakie cechy powinna mieć dobra pizza?

Jakie cechy powinna mieć dobra pizza?

Kuchnia włoska słynie z wielu dań. Do tych, które podbiły serca ogromnej rzeszy ludzi na całym świecie bez wątpienia należy pizza. Obecnie dobrą pizzę można bez problemu zjeść także w Polsce. Jednym z miast, w którym można znaleźć dobrą pizzerią jest Lublin. Tym razem jednak skupimy się na tym, jak poznać dobrą pizzę.

Świetne produkty

Wysokiej jakości produkt jest bazą dobrej pizzy. Jeśli zależy nam na zjedzeniu naprawdę dobrej pizzy, musimy postawić na pizzerię, o której wiemy, że korzysta tylko ze świeżych, wysokiej jakości produktów. W efekcie zamówimy w niej pizzę z dobrą mozzarellą czy kiełbasą, która została porządnie uwodzona. Większość właściciele pizzerii jest już świadomych tego, że ze złej jakości składników nie można przygotować wybornie smakującego dania.

Sekretem jest też ciasto

Dobra pizza może powstać tylko na dobrym cieście. Aby takie przygotować, potrzeba wiele cierpliwości. Sam zaczyn na ciasto dojrzewa nawet 14 godzin. Do tego dochodzi jeszcze kilkadziesiąt godzin potrzebnych na wyrośnięcie ciasta po dodaniu zaczynu do mąki. W efekcie przygotowanie naprawdę dobrego ciasta na pizzę zajmuje prawie dwa dni. Ale dzięki temu gotowa pizza jest krucha i chrupiąca.

Ser, który dobrze się roztapia Dodatkiem do każdej pizzy jest ser. Zdaniem znawców tego dania na dobrze przygotowanej pizzy ser jest idealnie roztopiony i ciągnący. Oczywiście stanie się tak tylko wtedy, gdy zostanie użyty dobrej jakości ser a nie produkt seropodobny. W wielu polskich pizzeriach wykorzystywany jest żółty ser, tymczasem należy użyć mozzarelli. Mozzarella jest serem, który koniecznie powinien być składnikiem popularnej margherity. Pizzerii, w których można zjeść naprawdę dobrą pizzę jest w Polsce coraz więcej. Wiemy, jakimi cechami powinna wyróżniać się dobra pizza. Wybierajmy więc lokale, których właściciele nie oszczędzają na składnikach, a pizza jest wypiekana w piecach opalanych drewnem.

Zamów na stronie https://www.pizzadominium.pl/lokale/lublin-c-h-atrium-felicity!

Share